سنگ های ورقه ای، آن دسته از سنگ هایی هستند که به صورت لایه لایه و یا ورقه ای در طبیعت یافت می شوند و بشر در شکل دادن به آن نقش زیادی ندارد. معمولا این سنگ به همان صورتی که از معدن خارج می گردد، در بناها مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ ورقه ای ، خصوصیات و مزیت های زیادی دارد و این خصوصیات باعث می شوند خرید و فروش این نوع سنگ ها به وفور مشاهده شود. عنصری که می تواند رنگ این سنگ ها را تعیین کند، عنصر آهن است. اما معمولا سنگ های ورقه ای، سایه ای از خاکستری را به همراه دارند. سنگ های ورقه ای بین صفحات همگرا تشکیل می شوند و کاربردشان بیشتر برای کف سازی است.

سنگ های ورقه ای، در سراسر جهان تولید می شود اما گفته می شود بهترین سنگ های ورقه ای از كشورهای خاصی مانند برزیل و انگلستان تهیه می شود. منشا اسلیت ها یا سنگ های ورقه ای، از سنگ های رسوبی است.

مهمترین ویژگی های سنگ های ورقه ای

سنگ های ورقه ای، خصوصیات خوب و منحصر به فردی دارند. به همین دلیل نیز، استفاده از آن رو به افزایش است و شما در هر جایی می توانید نمونه ای از سنگ های ورقه ای را مشاهده کنید.

استحکام بالا

یکی از مهمترین و اساسی ترین خصوصیاتی که سنگ های مورد استفاده در ساختمان ها باید از آن برخوردار باشد، استحکام و مقاومت بالای یک سنگ است. داشتن این خصوصیت باعث می شود یک سنگ در برابر گرما و سرماهای شدید از خود مقاومت و پایداری خوبی نشان دهد و در اثر قرار گرفتن در شرایط نامساعد جوی، با خرد شدگی، شکستگی، فرسایش و تخریب مواجه نشود.

برای مکان هایی که رفت و آمد در آنها زیاد است و یا جاهایی که در معرض هوای آزاد و باران هستند، وجود این مزیت بسیار اساسی و مهم به نظر می رسد. مقاومت این سنگ ها باید به گونه ای باشد که در شرایط بد جوی مانند طوفان، باران های شدید و غیره بتواند به خوبی مقاومت کرده و از نظر ظاهری و کیفی دچار تغییر و  فرسایش نشود.

مقاومت بالای سنگ های ورقه ای باعث شده که بتوان با خیالی راحت این سنگ را در تزئینات بناها مورد استفاده قرار داد و مدت های طولانی بدون آنکه نیاز به تعویض و یا تعمیر وجود داشته باشد، از زیبایی که این سنگ برای محیط فراهم می کند، بهره برد.

عدم جذب آب

از دیگر ویژگی های مهمی که در مورد سنگ های ورقه ای می توان به آن اشاره کرد، عدم جذب آب توسط این سنگ است. عدم جذب آب یکی از فاکتورهایی است که به سنگ ها کمک می کند در برابر شرایط بد جوی مانند یخ زدگی مقاومت بالایی از خود نشان دهند. وقتی سنگی نتواند آب جذب کند، در صورت وجود یخبندان نیز دچار تخریب نخواهد شد. این ویژگی امکان استفاده از سنگ های ورقه ای را در شرایط مختلف و برای اهداف مختلف فراهم می کند.

قیمت پایین سنگ ورقه ای

به دلیل نبود عملیات تراش کاری،  قیمتی که برای سنگ های ورقه ای در نظر گرفته شده است، بسیار مقرون به صرفه است و باعث می شود  در مناطقی که هزینه پایین و استحکام بالا مد نظر است، بتوان از این سنگ به خوبی بهره برد. 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها


تامین کالا و خدمات درلوله و اتصالات پلیمری Antonio کارگزاری زندگی خوب سوالات استخدامی وزارت نفت 96 سنسور فشار هاگلر تولید و فروش چرم مصنوعی رامونافر Denise اسنپ ، تپ سی خبری